עגלת הקניות שלי

דגשים חשובים בבחירת תוספים ומטפלים למתמודדים עם הגאוט

בשנים האחרונות חלה עליה משמעותית בביקוש לטיפול טבעי בתוספים ובצמחי מרפא וכן יצאו כתבות רבות שהצביעו על ייעילותם של תוספים מסויימים מחד, אך מאידך הזהירו מפני תוספים אחרים ויעילותם.

נשאלת השאלה, כיצד נדע לבחור טיפול טבעי שמותאם לנו? הרי ישנו מבחר עצום של מוצרים צורות טיפול ותוספים עם חומרי גלם שונים ומנעד מחירים רחב כל כך עד שלפעמים אפשר ללכת לאיבוד בין כל המידע והאפשרויות הקיימות.

לרוב, לצרכן הממוצע כמעט ואין יידע וכלים לבחון את איכות התוספים, יעילותם ובטיחותם ולכן אני מעוניינת לחדד כמה דגשים אשר יתנו לך כלים חשובים ביותר וינחו אותך בבחירת הטיפול האפקטיבי, המקצועי, היעיל והבטוח ביותר עבורך. 

הכלל הראשון והכי חשוב- לא צורכים תוספים ללא ייעוץ של מטפל מקצועי מוסמך שמבין בתוספים ובתרופות ושיש לו נסיון מוכח עם מטופלים שסבלו מאותה הבעיה הרפואית ממנה אתה סובל.

לקבלת ייעוץ מקצועי מותאם ללא עלות לחץ כאן

כמו כן, מטפל טוב ידע להדריך כיצד ניתן לשלב בין טיפול קונבנציונאלי לטיפול אלטרנטיבי- כי לא תמיד חייבים לבחור רק שיטת טיפול אחת ולעיתים שיטות הטיפול אף ישלימו אחת את השניה.

כלל שני- לבחור שיטת טיפול נכונה- כגון רפואה סינית, נטורופתיה, איורוודה ועוד.

לפני שבוחרים שיטת טיפול צריך לשאול כמה שאלות:

 • מהן שיטות הטיפול שידועות ומוכחות כעוזרות למצבך הבריאותי? אם לא שמעת על שיטה מסויימת שמתאימה ספציפית לטיפול במצבך הרפואי, כדאי שתבחן שיטה אחרת שמתאימה יותר עבורך.
 • האם קיימים בתי ספר מקצועיים ורציניים ללימוד השיטה? במידה ואין בתי ספר מוכרים לשמכשירים בשיטת הטיפול שאותה בוחנים ככל הנראה השיטה היא שיטה קקיונית ומומלץ מאוד לפנות לשיטת טיפול מוכרת ומומלצת.

כלל שלישי- בחירת המטפל:

כאמור, חשוב לקנות תוספים רק לאחר ייעוץ מקצועי של מטפל מוסמך

 • מי המטפל ומה הכשרתו? וכמובן כמה נסיון יש לו בתחום הטיפול? חשוב לבחור מטפל שהוכשר והוסמך בשיטת הטיפול שלו ויש לו מספיק נסיון בתחומו (לפחות כמה שנים ברזומה)
 • האם המטפל עבר הכשרה בנוגע לטיפול תרופתי קונבנציונלי וגם לטיפול בתוספים ובצמחי מרפא? חשוב מאוד שהמטפל יכיר את עולם הרפואה הקונבנציונלית במיוחד כאשר המטופל צורך במקביל לטיפול הטבעי גם טיפול תרופתי שחס וחלילה לא יהיו התנגשויות בין התרופות לתוספים שצורכים.
 • האם המטפל מומחה בתחומו והאם יש לו ניסיון עם הבעיה לשמה אנו פונים אליו? מטפל שמתמחה בבעיה שלשמה הגעת תמיד יהיה עדיף על מטפל כללי שלא מתמחה באותה הבעיה.

כלל רביעי- בדיקת התוספים עצמם- לקרוא את האותיות הקטנות בתווית:

 • מה הם חומרי הגלם בתוסף והאם הם מתאימים למצבך? מקור חומר הגלם, איכותו, מה אחוז החומר הפעיל שבו, האם יש עליו פטנט מיוחד וכדומה.
 • האם התוסף עלול להתנגש עם תרופות אותן אתם צורכים? לשם זה כדאי שנתייעץ עם מטפל שבקיא גם בתוספים וגם בתרופות.
 • מה איכות חומרים הגלם ומהו המינון שלהם? מינון זאת הכמות של חומר הגלם בתוך התוסף ואילו ריכוז זהו אחוז החומר הפעיל שקיים בתוסף. לדוגמא בכורכום ישנו בין 3-5% של חומר פעיל(כורכומין) ואילו בתוסף כורכומין איכותי ריכוז החומר הפעיל יהיה 95%! 
 • בדיקה מול המטפל של תופעות לוואי אפשריות של הטיפול בתוספים. שוב, רק מטפל מקצועי יכיר לעומק את תופעות הלוואי האפשרות של התוספים וידע לתת מענה הולם במידה ויופיעו.
 • האם התוסף הוא טבעי או סינטטי? לרוב, נעדיף להשתמש בתוספים טבעיים ולא בתוספים סינטטים ומסונטזים שלרוב יהיו פחות יעילים ויספגו פחות טוב בגוף.
 • מה המינון שמתאים לך? המינון נקבע לאחר תישאול של המטופל ובהתאם למצבו הרפואי. המינון שלעיתים מופיע על האריזה הוא מינון כללי ולא מינון אישי. את המינון האישי יוכל לתת רק מטפל מוסמך.

כלל חמישיבדיקת הייצרן ותווי התקן שלו-(כתוב על תוויות התוספים):

 • מי האוטוריטה המקצועית שעומדת מאחורי המוצר והאם מדובר בגורם מומחה? חשוב להבין שייצור תוספים ופיתוחם זאת עבודה מורכבת ורגישה לכן חשוב שמאחורי המוצר עומדת חברה שמבינה בתוספים ומייצרת אותם בצורה המדוייקת ביותר והמקצועית ביותר.
 • האם היצרן מפוקח ע"י משרד הבריאות? מי מיצר את התוסף זהו כלל חשוב ביותר. תהליך הפיקוח של משרד הבריאות הוא קפדני ודקדקני ביותר על מנת למנוע מקרים של שימוש בחומרים אסורים ומסוכנים וכן למנוע זיהומים במוצרים. 
 • האם ישנם תווי תקן ליצרן כגון תו GMP ו-ISO? תווי תקן אלו הם תווי תקן אשר בוחנים את מתקני הייצור ורק מתקנים שיש להם את אותם תווי תקן הם ברי סמכא ולכן חשוב לקרוא את האותיות הקטנות שבתווית המוצר.

בכדי לעשות סדר בנושא, ריכזנו את הדברים החשובים ביותר שקשורים לתוספים בכלל ולמענה של התוספים והשירות הטיפולי אותו מעניקה חברת מורינגה-וי למטופליה:

ערכים לבחירת טיפול:

איך תעשו את זה נכון:

מה חברת מורינגה וי מציעה:

בחירת מטפל

 • בדיקת הסמכתו של המטפל
 • בעל ניסיון טיפולי או לא?
 • האם יש למטפל הבנה גם בתוספים וגם בתרופות?
 • האם התמחות בתחום הרלוונטי

ד"ר ברק (Ph.D) בהכשרתה היא רופאה סינית ואחות קונבנציונלית שהוכשרה בהדסה ירושלים עם 45 שנה של ניסיון טיפולי. 

לד"ר שרה ברק יש נסיון רב עם מחלת הגאוט ורזומה טיפולי באלפי חולי גאוט הסובלים מכאבים ומעודפי חומצת השתן.

ד"ר ברק(Ph.D) היא מומחית בטיפול טבעי שמשלב רפואה מערבית קונבנציונלית, רפואת צמחים ותוספים, דיקור סיני וטיפול בעזרת תזונה מותאמת ויישום אורח חיים נכון.

בחירת תוסף וחומרי גלם

 • חומרים איכותיים- אורגניים, תמציות צמחים המכילים ריכוז גבוהה של חומרים פעילים וערכים תזונתיים גבוהים
 • ריכוזים
 • צמחי או סינטטי
 • אנחנו דוגלים באיכות ללא פשרות גם בשירות וגם בחומרי הגלם הטבעיים שבמוצרים שלנו.

לדוגמה:

כורכמין C3 ריכוז חומר פעיל 95% כורכומין עם פטנט יפני מהפכני לספיגה מירבית בגוף

מורינגה אורגנית איכותית ישראלית בדגש על קציר סלקטיבי ליעילות טיפולית מירבית

שימוש בתמציות צמחים עם ריכוזים גבוהים מאוד של חומרים פעילים.

ועוד תמציות הצמחים איכותיות בריכוזים גבוהים לקבלת אפקטיביות מירבית.

 • כל חומרי הגלם עוברים בדיקות מעבדה קפדניות לוודא שהם עומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר לקבלת בטיחות מקסימלית בשימוש במוצרים.

יצרן

ארץ ייצור

מה שם הייצרן ומה הם תנאי הייצור

פיקוח של משרד הבריאות

תווי תקן על האריזה- GMP ו-ISO

קרוב אל העין קרוב אל הלב- אנחנו מייצרים את כל מוצרינו במעבדות הטובות והמתקדמות ביותר שיש בארץ עם תנאי ייצור מעולים וכל תווי התקן הבין לאומיים אשר מפוקחים ע"י משרד הבריאות.

 

יש לך שאלות נוספות בעניין? תוכל לפנות אלינו בטלפון 077-3013439 או הירשם בטופס למטה ותוכל לקבל ייעוץ מקצועי מותאם ללא עלות.

בברכה,

ד"ר שרה ברק (Ph.D)

 

 אני מעוניין לקבל מידע בדוא"ל

רחוב נמל יפו 28
תל אביב-יפו
מיקוד 6803339

עדכונים ותגובות