עגלת הקניות שלי

חומצות אמינו במורינגה

חומצות אמינו במורינגה

 

בדיקות מעבדה הראו כי המורינגה עשירה מאוד במגוון רחב של כל חומצות האמינו החיוניות לאדם.

חומצות אמינו(amino acid) הן תרכובות אורגניות המהוות את יחידות המבנה הבסיסיות של חלבונים. 

בגוף האדם ישנן עשרים חומצות אמינו סטנדרטיות המשמשות לבניית החלבונים, הניתנות לצריכה מהמזון.

את חלקן מסוגל הגוףלסנתז  בעצמו, בעיקר בתאי הכבד. חומצות אלו אין האדם חייב לקבל מהמזון ולכן הן נקראות חומצות אמינו בלתי-חיוניות. בכל רקמות הגוף, ובעיקר בכבד, נעשה גם תהליך המכונהדיאמינציה  (deamination), כאשר חומצות אמינו הופכות לחומרים כימיים אחרים וביניהם גם לשומן.

המורינגה מכילה את כל שמונה חומצות אמיניות הנקראות חומצות אמינו חיוניות משום שאין ביכולתו של גוף האדם לסנתז אותן מתרכובות אחרות ברמה הרצויה ולפיכך עליו לקבל אותן באמצעות צריכת מזון, בעיקר בדרך של פירוק חלבונים. חומצות האמינו החיוניות המתקבלות בתזונה וקיימות בעלי המורינגה הן: לאוציןתראוניןפנילאלניןליזיןאיזולאוציןטריפטופןולין, ומתיונין.

ארבע חומצות האמינו:ציסטאיןטירוזיןהיסטידין  וארגינין אשר גם אותן מכילה אבקת עלי המורינגה הן חומצות אמינו חצי חיוניות בעיקר בילדים, משום שהמסלולים המטבוליים המובילים לסינתוזן אינם מפותחים באופן מלא. גם חומצות אלו מתקבלות על ידי פירוק חלבונים.

בנוסף, יכול גוף האדם לקבל גם את החומצות אלנין, אספרגין, גלוטמין, גליצין, חומצה אספרטית, חומצה גלוטמית, לויצין, ליזין, סרין, פנילאלנין, פרולין, ציסטין ותראונין בדרך של פירוק חלבונים.

כמות צריכת חומצות האמינו הדרושה תלויה גם בגילו ובמצבו הבריאותי של הפרט, ולכן קשה לקבוע באופן מוצהר את דרישות הגוף לחומצות אמינו מסוימות אבל צריכתן על בסיס קבוע בצורה טבעית תורם רבות לבניית השלד ולחיזוק המערכת החיסונית.

 

חומצות האמינו שמכיל עץ המורינגה: ליזין, לאוצין, איזולאוצין, מתיונין, ציסטאין,  פנילאלנין, טירוזין, ולין, היסטידין,טרונין, סרין, חומצה גלוטמית, חומצה אספרטית, פרולין גליצין אלאנין ארגינין. טריפטופן

 

 אני מעוניין לקבל מידע בדוא"ל

רחוב נמל יפו 28
תל אביב-יפו
מיקוד 6803339

עדכונים ותגובות