עגלת הקניות שלי

צריכת עדשים וקטניות לחולי גאוט

רבים מחולי הגאוט מודעים לקשר שבין אכילת בשר להופעת הגאוט, שכן הבשר מכיל פורינים אשר ידועים כמעלים את חומצת השתן. אך מה לגבי מזונות המכילים פורינים צמחיים כגון: קטניות למינהן כמו עדשים, שעועית וחומוס? האם גם מהם רצוי לחולי הגאוט להימנע?

 

מטופלים רבים שואלים אותי אם הם יכולים לצרוך קטניות כיוון שהם קראו באינטרנט שאסור לחולי גאוט לצרוך קטניות כיוון שהן מכילות את אותם פורינים הגורמים כביכול להעלאת חומצת השתן.

ואכן, קטניות באמת מכילות פורינים אך בניגוד למה שחשבו בעבר הן אינן בעייתיות לצריכה בקרב חולי הגאוט. איך זה יתכן?

 

חומצת שתן היא תוצר לוואי של פירוק פורינים בתוך הגוף. הפורינים נמצאים במזונות ממקורות מן החי וממקורות צמחיים כך במשך שנים ההמלצה לחולי גאוט היתה להימנע מאותם מזונות עשירים בפורינים או במילים אחרות דיאטה דלת פורינים.

אולם מספר מחקרים שנעשו הראו שפורינים ממקור צמחי אינם מתנהגים בגוף כמו אותם פורינים ממקורות מן החי וכמעט ואינם משפיעים על רמת חומצת השתן בדם. המשמעות היא שניתן לצרוך מזונות ממקור צמחי שמכילים פורינים כגון עדשים, חומוס קטניות ועוד.

 

בשורה זאת היא בשורה נפלאה לחולי גאוט כיוון שכיום ידוע שלסובלים מגאוט אין כל מניעה מלצרוך קטניות שהנו מזון עשיר בערכים תזונתיים חשובים ומעבר לך זהו מזון טעים שמשתלב מעולה כמעט בכל ארוחה.

אך בכל זאת, אין להפריז בצריכתם. כמות הצריכה המומלצת היא לא יותר מכוס אחת ביום של עדשים וקטניות.

 

לחידוד הוראות התזונה ניתן לצפות בסרטון שעשיתי בנושא ולקבל את הפירוט המלא של מה מותר ואסור לחולי גאוט לאכול.

למתכון חומוס מנצח וטעים שישדרג לכם כל ארוחה- מתכון לחומוס מנצח

 אני מעוניין לקבל מידע בדוא"ל

רחוב נמל יפו 28
תל אביב-יפו
מיקוד 6803339

עדכונים ותגובות