עגלת הקניות שלי

תקציר מחקרים

תקציר מחקרים

ברפואה העממית בכלל וברפואה ההודית המסורתית (איורוודה)  בפרט, משתמשים בעלי מורינגה כבר אלפי שנים למניעתן של כ- 300 מחלות שונות, אך רק בשלושת העשורים האחרונים נחשף המדע המערבי לסגולות עץ המורינגה והחל לבחון אותו תחת עדשת המיקרוסקופ ובעזרת מחקרים קלינים. התוצאות הדהימו לא פעם חוקרים מנוסים והציגו ראיות חותכות שתומכות ברפואה המסורתית שהרבתה להשתמש במורינגה. 

אנטיביוטיקה טבעית- תחום בו נערך מחקר מדעי משמעותי הוא הפעילות האנטיביוטית של עצי מורינגה. מחקרים שערך צוות מדענים הודי כבר בשנות ה- 50 של המאה הקודמת מספקים ראיות די מרשימות על יכולות אנטי-מיקרוביאליות נרחבות. על אף שהמידע קיים יותר מ- 55 שנים רובו נותר בלתי נודע למדענים מערביים עד שבשנות ה-90 מחקרים החלו לשפוך אור על יכולותיו האנטיביוטיות של עץ המורינגה למגוון רחב של זיהומי עור וזיהומים פנימיים. רכיבים אנטי דלקתיים נמצאו בכל חלקי העץ, עלים, זרעים, שורשים, קליפה ופרחים וכיום, מחקרים נוספים הצליחו לתת את תו התקן האחרון לצמח המסורתי, כתרופה אנטי ויראלית, אנטי בקטריאלית, אנטי דלקתית, אנטי אלרגנית, נוגדת חמצון נוגדת יתר לחץ דם, כולסטרול, היפוגליקמיה, כיבים ומשככת כאבים.

הגברת חלב אם והעשרתו- מחקרים נוספים בחנו את יכולת המורינגה להגביר חלב אם אצל נשים מניקות ולהעשירו ברכיבים תזונתיים עשירים אשר תורמים רבות להתפתחות התינוק וחיזוק המערכת החיסונית שלו ושל היולדת.  גם במחקרים אלו התגלה כי צריכה של אבקת המורינגה בקרב אותן נשים הגבירה בצורה משמעותית את תפוקת החלב שלהן ואת איכות החלב. אגב, מחקר דומה נעשה בפרות שצרכו מורינגה ותפוקת החלב גם אצל הפרות גדלה פלאים(150% יותר חלב!!!)

טיפול בגידולים סרטניים- תחום נוסף ברפואה המסורתית שזכה לגיבוי מדעי הוא טיפול בסרטן. זה זמן רב שמטפלים ברפואה המסורתית מכירים בערכו של עץ המורינגה בטיפול בגידולים. מחקרים בחנו פוטנציאל מניעת סרטן של רכיבים מסוימים של עץ המורינגה. זוהו שני רכיבים שמנעו הופעת גידולים במודל של חיות מעבדה, כאשר הממצא המרשים ביותר הוא ירידה דרמטית  בסרטן העור. הוכח כי שימוש במורינגה מונע ומעקב את פיצול התא ובכך עוזר רבות במלחמה העיקשת במחלה.

מחקרים רבים נוספים שנעשו והניבו תוצאות חותכות שתומכות בסגולות המורינגה היו בתחומי חיזוק המערכת החיסונית, האסתמה, ראומטיזם, אלצהיימר, HIV, טיהור מים ועוד מחקרים רבים שנעשו ועדין נעשים.

כחלק מהרצון שלנו כחברה להגביר את המודעות, השימוש, ההפצה וביסוס מדעי נוסף לתכונותיו המרפאות של עץ המורינגה אנו מוכנים להירתם ולעזור לכל חוקר אשר ימשיך לחקור את העץ הפלאי הזה. בכך לעזור לגבות, בעזרת כלים מדעיים, ידע עתיק וכן לאפשר לחשוף עוד טפח ביעילותו ובנדיבותו של עץ המורינגה.

 אני מעוניין לקבל מידע בדוא"ל

רחוב נמל יפו 28
תל אביב-יפו
מיקוד 6803339

עדכונים ותגובות