עגלת הקניות שלי

חלקי עץ המורינגה

חלקי עץ המורינגה

מאפיינים מורפולוגיים ופיסיים- המורינגה היא עץ רב-שנתי הצומח במהירות ויכול להגיע לגובה של 7-12 מטר ולקוטר של 20-40 ס"מ בגובה החזה.

גזע

לרוב הגזע ישר, אך לעתים צורתו מעוקמת. העץ צומח עם גזע קצר וישר המגיע לגובה של 1.5-2 מ', אז הוא מתחיל להסתעף, אבל מסוגל להגיע עד לגובה של 3 מטר.

ענפים

הענפים המשתרעים גדלים באורח בלתי מסודר ולחופת העץ צורה של מטריה.

עלים

העלים המנוצים פעמיים ושלוש פעמים, לסירוגין, גדלים בעיקר בקצות הענפים. אורכם 20-70 ס"מ, צבעם כשהם צעירים אפור-פלומתי, ויש להם פטוטרות ארוכות עם 8-10 זוגות של נוצות שעל כל אחת שני זוגות של עלעלים נגדיים, אליפטיים או דמויי ביצה, ואחד בקודקוד העלה, כולם באורך 1-2 ס"מ, עם בלוטות בבסיסי הפטוטרות והעלעלים .

את העלים ניתן לאכול חיים או לייבש ולטחון אותם והם מקור תזונה נדיר שמכיל ערכים תזונתיים עשירים ביותר .

אבקת העלים ידועה כמרפאת, מאזנת ותומכת במגוון עצום של מחלות ומחזקת מאוד את המערכת החיסונית.

 

פרחים

הפרחים, בעלי ניחוח נעים ורוחב של 2.5 ס"מ צומחים בשפע כשהם ערוכים במכבדים עם תפרחות חיקיות משתפלות באורך של 10-25 ס"מ. צבעם של הפרחים לבן, או קרם, עם נקודות צהובות בבסיס. חמשת עלי הגביע הכפופים הם מוארכים ודמויי רומח. חמשת עלי הכותרת הם צרים ודמויי מרית. הם מקיפים חמישה אבקנים וחמישה אבקנים עקרים, והם כפופים, למעט הנמוכים שביניהם. 

פירות

הפירות הם תרמילים בעלי שלוש אונות הנתלים מהענפים ואורכם 20-60 ס"מ. כשהם מתייבשים הם נפתחים לשלושה חלקים. כל תרמיל נושא בין 12 ל-35 זרעים.

 

זרעים

הזרעים עגולים עם קליפה חומה חדירה למחצה. לקליפה עצמה שלוש כנפיים לבנות הפרוסות מלמעלה עד למטה במרחקים של 120 מעלות. מהזרעים מפיקים שמן  רב-שימושי ואיכותי מאוד שניתן לאכילה וידוע כמרפא עור רב עוצמה ואנטי אייג'ינג טבעי ויעיל מאוד.

כל עץ יכול להצמיח בין 15,000 ל-25,000 זרעים בשנה. המשקל הממוצע של זרע הוא 0.3 גרם והיחס בין הקליפה לגרעין הוא 75:25                                                                                

גרעיני זרעים וזרעים "מכונפים" של המורינגה המכונפת –

                                              

 אני מעוניין לקבל מידע בדוא"ל

רחוב נמל יפו 28
תל אביב-יפו
מיקוד 6803339

עדכונים ותגובות