עגלת הקניות שלי

6 טיפים – איך לא לסבול מגאוט במהלך החג

6 טיפים – איך לא לסבול מגאוט במהלך החג
חג הפסח כבר ממש כאן. הכל נקי ומוכן לקראת החג וכולם מתרגשים לקראת ארוחת הסדר וכמובן לקראת שבוע החופש שיתן לכולנו כוחות מחודשים. 
אבל, חג הפסח יכול להיות חג מאתגר עבור מי שסובל לעיתים מהתפרצויות של התקפי גאוט מכיוון שבפסח יש כמעט את כל האלמנטים שעלולים להוות מכשול ולגרום להתקפת גאוט שתשבית את כל השמחה.
ולכן, ריכזתי עבורכם 6 טיפים מנצחים ו-2 מתכונים כשרים לפסח(לחם טחינה טעים ופשוט ועוגת תפוחים מפוארת) שיעזרו לכם לעבור את החג בקלות וללא התקפי גאוט לא רצויים.
 
1. הימנעות מבשר – על אף הפיתוי בסעודות החג לאכול את תבשילי הבשר הטעימים, יסכימו איתי כולם שעדיין לא נולדה המנה ששווה את הכאבים של התקף גאוט שישבית אותך לכל החג ולכן אני ממליצה להימנע לחלוטין מבשר אדום וחלקים פנימיים. 

2. לאכול דגים ועוף במקום בשר- את הבשר אפשר להחליף בעוף ודגים אבל גם כאן רצוי מאוד במידה מכיוון שאכילת יתר של עוף ודגים עלולה לגרום להתפרצות הגאוט. מנה מומלצת היא עד 150 גרם בארוחה ופה תוכלו לקבל דגשים לגבי בחירת העוף והדגים אותם מומלץ לצרוך.
3. הגבלת הכוסיות והימנעות  מאלכוהול שאינו יין אדום- בפסח כולנו צריכים להרגיש בני חורין אבל איך אפשר להרגיש את החירות  אם סובלים מכאבים ואי אפשר לדרוך על הרגל? ולכן גם במהלך החג לא לצרוך מעל לכוס אחת של יין אדום ביום ובסדר עצמו למלא רק רבע כוס בכל אחת מארבע הכוסית ששותים.

4. לשתות המון מים ולהימנע משתיה ממותקת- על שולחן הסדר יש לא פעם מגוון בקבוקים של שתייה ממותקת כגון קולה, מיצים לא טבעיים וכו' אותה שתייה מלאה בפרוקטוז שמעלה את חומצת השתן וגורמת להתקפים ולכן דווקא בימים אלה לשתות המון מים שיעזרו לנו לדלל את חומצת השתן בגוף ויעזרו במניעת התקפים לא רצויים. כמה זה המון מים? לפחות 3 ליטרים ביום!

5. בפסח לא פוסחים על התוספים והתרופות להורדת חומצת השתן- שיגרת החג שונה משגרת היום יום ולכן לעיתים הרגלים אותם אנו נוהגים לעשות ביום יום עלולים להישכח ולכן חובה לשים דגש על נטילת תוספים ו/או תרופות להורדת חומצת השתן (פלמורין, אלופורינול וכו')
6. הימנעות ממתחים, לחצים וכעסים מיותרים- בערב החג ובמהלכו עלולים להופיע מתחים, לחצים וכעסים שונים משלל סיבות ונסיבות-  הקשר בין הגוף לנפש מורגש מאוד אצל הסובלים מגאוט ולעיתים הגאוט  מתפרץ דווקא ברגעי מתח ולחץ.  ולכן, אני ממליצה לזכור שהחג בא להזכיר לנו את היופי שבמשפחתיות, אפילו שלפעמים משפחתיות מלווה גם במורכבויות מסויימות. כשרואים את את אותו היופי נצליח להוקיר תודה על כל מה שיש לנו ופשוט להרגע. מה נעשה אם בכל זאת מתח או כעס כלשהו צץ? פשוט נעצום את העיניים, ננשום 10 נשימות עמוקות, נרפה את הגוף ונזכיר לעצמנו לקחת דברים בפרופורציה  ופשוט להנות מהמשפחה ומהאהבה שיש מסביבנו. זה יעשה לך רק טוב!

לכבוד החג יש לי עבורכם שני מתכונים כשרים לפסח(לאוכלי קטניות) של לחם טחינה פשוט להכנה מ-5 מרכיבים בלבד ועוגת תפוחים כשרה וטעימה.
 
בשמי ובשם חברת מורינגה-וי אנו מאחלים לך ולבני משפחתך חג שמח מלא במשפחה אהבה וברוגע
 
 
לפרטים נוספים ולהתקשרות – 077-3013439

 אני מעוניין לקבל מידע בדוא"ל

רחוב נמל יפו 28
תל אביב-יפו
מיקוד 6803339

עדכונים ותגובות